Letní pneumatiky, od kdy?

Konec března se blíží a s tím i čas, kdy můžeme oficiálně a bez obav obout letní pneumatiky na náš vůz. Před zběsilým hledáním loňských pneu a voláním do nejbližšího peu-servisu, je vhodné si zpokovat jaké jsou pravidla pro stav pneu na voze v letním období.
 


 

Letní a zimní pneu v ČR, hloubka dezénu?
http://www.vwglobe.cz/faq/universalni/letni-a-zimni-pneu-v-cr-hloubka-dezenu/

Hloubka dezénu nového pneu (letní/zimní) – 8.0 mm

Min. hloubka dezénu letní pneu – 1.6 mm

Letní období – od 31. března do 1. listopadu

Letní pneu, které máme uložené ve sklepě / garáži / na půdě, by jsme měli dobře zkontrolovat, zda se na něm nevyskytují nějaké deformace. Poškození pneu může být různé, viz zobrazené obrázky níže.

 

pneu_1 pneu_2 pneu_3

 

V případě, že se vyskytují podobné či jiné deformace na pneu, je vhodné zvážit nákup nových pneu. Provoz vozu na poškozených pneu může být nebezpečný a to nejen pro nás, kdy v případě prorazení pneu můžeme havarovat, ale v konečném důsledku když v případě pojistné události dojde likvidátor ke zjištění zmíněných vad, může dojít na krácení pojistného plnění.

V případě pořizování nových pneu nezapomeňte zvážit všechny parametry a požadavky. Pneu označené většinou již v názvu jako “sport” mají vyšší přilnavost, tím i mírně vyšší spotřebu, ale hlavně jsou tvořeny z měkkčích směsí a rychleji se sjíždí, vyjímkou není ani nájezd pouhých 10 – 15 tísíc km.
 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap