Zvukové ohlášení bong po připojení telefonu k bluetooth

Určitě to znáte, vždy když se připojí nebo odpojí Váš telefon k Bluetooth jednotce tak se kromě všemožných notifikací na radiu nebo palubním PC ozve ještě zvukový tón tzv. “bong”. Pokud chcete zvukovou signalizaci deaktivovat existuje několik způsobů jak na to.

 

Jak deaktivovat zvukovou signalizaci bong

  • pomocí volume ovladače na radiu

  • pomocí VoiceControl funkce

  • pomocí VCDS (diagnostiky)

 


 

Deatkivace pomocí ovladače hlasitosti na radiu

Jedná se asi o nejjednoduší způsob jak snížit hlasitost zvukové signalizace, kdykoliv když dojde k připojení nebo odpojení telefonu a ozve se bong, tak stáhněte hlasitost ovladačem na radiu na minimum. Tato metoda může ovlivnit i hlasitost následného hovoru.

 

Deatkivace pomocí VoiceControl

Na internetu lze dohledat, že zmíněná signalizace bong je spojená s funkcí VoiceControl, která taktéž při aktivaci vydává zvukovou signalizaci. Snížením hlasitosto VoiceControl bongu tedy je možné ovlivnit i bong po připojení telefonu.

The volume of the beep is linked to the volume of the voice control.
To turn the volume down, press the left hand side rotary steering wheel button, this activates voice control. Then rotate the button until the volume of the voice becomes bearable, press the button again to cancel voice control.
This will work but it is a fine balance getting the beep quiet enough while keeping calls at a volume where you can hear them.

 

 

Deatkivace pomocí diagnostiky VCDS (VAG-COM)

Na některých Bluetooth jednotkách by měla být k dispozici funkce “Bluetooth acknowledgement signal”, jejíž deaktivací se zbavíme zvukového upozornění bong.

Telephone / Adaptation / Bluetooth acknowledgement signal / On

bong

 
 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap