Snadná a rychlá opravu laku

Drobné či větší oděrky po kamínkách známe všichni, především řidiči jezdící často po dálnici mají se škrábanci a odřeninami laku bohaté zkušenosti. Při vysoké rychlosti stačí i malý kamínek a povrchové poškození laku je na místě.

Příliš snadných a rychlých řešení neexistuje. Nejhorší je poškozené místo neošetřit vůbec, po několika měsících nebo i jedné zimě může dojít ke zrezivění daného místa a následná oprava bude komplikovanější a samozřejmě i dražší. V případě, kdy máme několik ťukanců tak je dobré si opatřit lak v barvě našeho vozu a ten opatrně aplikovat na ošetřená místa – před aplikací laku nebo barvy postižené místo vždy řádně očistíme. Opatrně volíme odstín barvy, není černá jako černá a taktéž mějme na paměti, že barvy mají sklon blednout a tzv. se vypalovat. Tedy několik let staré auto nemá stejný odstín jako v době kdy sjíždělo z výrobní linky – šikovný lakýrník si poradí, originální barva dle VIN nemusí po letech odpovídat aktuálnímu stavu!

S velkými plochami či závažnějšími opravami je vhodné vyhledat odbornou pomoc, lakýrnícké služby jsou naštěstí dostupné v každém větším městě.
 

Možnosti opravy:
– oprava/výměna poškozeného dílu (nejčastěji vybroušením a kitováním) a následné lakování
– ošetření poškozeného místa a aplikace barvy a následně bezbarvého laku
– drobné oděrky je možné rozleštit pomocí leštícího vosku (strojově)

 

Kde vzít barvu:
– authorizovaný servis často nabízí tzv. retušující tužky
– prodejce auto-laků
– nechat si namíchat barvu od lakyrníka

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Poslední články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap