Problém s klimatizací v autě

Klimatizace je dnes považována za základní prvek výbavy a nejspíš jen málo řidičů si dokáže představit léto bez tohoto pomocníka s parnem. Správná péče o klima kompresor nám zaručí, že nám klimatizace ve voze bude fungovat i po řadu let.

Klima kompresor není levnou záležitostí, dle značky a modelu vozu může nový náhradní díl stát od 10 – 30 tisíc CZK, u exotických či premiových značek i více. V případě, že už došlo k poškození klima kompresoru, je vhodné pořizovat nový díl, protože tyto díly dle použítí opravdu odchází a nákup použitého dílu by mohl být pouze dočasným řešením.

 

Časté problémy s klimatizací ve voze

 • Dlouhý náběh klimatizace
  Studený vzduch by měl z výduchu klimatizace vycházet vpodstatě ihned po rozjetí, běžně by jsme měli cítit chladnější vzduch do 30-60s od rozjetí vozidla, v případě stání na místě může být prodleva delší, protože na neutral má motor nižší otáčky. V případě, že k náběhu klimatizace dochází se spožděním několika minut, je vhodně vyhledat servis a nechat provést diagnostiku a zkontrolovat tlak v chladicím systému popřípadě nechat rovnou vyměnit náplň.
 • Klimatizace nechladí
  Častým problémem je odejítý klima kompresor, ve výjmečných případech pak nedostatečný tlak v chladící soustavě.
 • Při zapnuté klimatizaci se ozývají divné zvuky z palubní desky
  Především pokud máte vůz vybavený tzv. climatronikem, který nastavuje teplotu ve voze dle vnitřních čidel a regulaci provádí dle soustavy klapek, dochází občas k tzv. bublání, kdy klapky jsou již opotřebované (jejich uložení) a v určitých polohách dochází k vůli a tento samovolný pohyb se dále přenáší do kabiny – častý jev především u starších vozů
 • Písklavý zvuk z poza kastlíku před spolujezdcem
  Častý problém po desinfekci výparníku klimatizace pěnovou směsí, kdy se tato pěna dostane až na ložisko větráku a po nějakou krátkou dobu může docházet k občasnému a nepříjemnému zvuku při zapnutém systému chlazení (vyskytuje se s aktivní i vypnutou klimatizací). Pokud problémy neodezní samy, je nutno demontovat větrák a vyměnit jej, případně se jej pokusit namazat – nejlépe vazelínou

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Poslední články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap