Nový trik zlodějů – rušička DO při zamykání vozu

V mediích se v posledních týdnech objevují zprávy popisující nový trik zlodějů, kteří používájí rušičky aby zablakovaly zamčení vozu skrze DO (dálkové ovládání).

V první řadě je nutno podotknout, že se nejedná o novinku, ale již o léty prověřený trik jak se snadno a rychle dostat do libovolného vozu.

 

Jak to funguje?
Pachatel (zloděj) si vytipuje nějaký vůz, u kterého zná frekvenci originálních DO pro zamykání/odemykání vozu. Požadovanou frekvenci si nastaví na své rušičce a potom ze vdálenosti 5-15m bude aktivně rušit signál při zamykání. Rušička v tomto případě funguje stejně jako například GSM/GPS/WiFi rušička, vy/zaruší dané pásmo a nedojde tak k přijetí signálu z DO v řídící jednotce ve voze.
Kontrola zamknutí vozu je přitom velmi jednoduchá. Identifikace úspěšného zamknutí vozu je probliknutí směrových světel (tzv. blinkrů), cvaknutí zámků dveří a nebo případně zatroubení sirény (pokud je aktivováno akustické oznámení), popřípadě manuální kontrola kliky vozu.

Moderní vozy jsou nejčastěji vybaveny tzv. centrálním zamykáním. Pokud není nastavená funkce, která by zamykala/odemykala pouze jednotlivé dveře tak se vždy zamykají/odemykají všechny dveře. Stejně tak nedojde k probliknutí směrovek v případě, kdy opravdu nedošlo k zamčení.


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Poslední články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap