Nosič na kola pro VW Passat

Každý kdo plánuje vozit jízdní nebo horské kolo v autě musí vyřešit základní otázku a to zda demontovat kolo a převážet jej v kufru, a nebo pořídit nějaký držák na kolo. Na trhu se nabízí několik druhů nosičů na jizdní kola, stručný přehled je uveden dále v článku.

 

Střešní nosiče kol

Střešní nosiče kol patří mezi nejčastější volbu a také mezi nejčastěji výdané nosiče instalované na voze. Důvod velké četnosti tohoto řešení nespočívá ani tak v jeho oblibě jako v jeho ceně, která patří ve srovnání s jinými systémy k nejlevnějšími a ty nejlevnější nosiče začínají s cenou od několika set korun.

  • Výhoda: cena, snadná instalace
  • Nevýhoda: horší manipulace s kolem na střeše vozu, hlučnost při vyšších rychlostech, zvyšuje výšku vozu, vyžaduje nosníky

nosic_1

Nosiče kol na tažné zařízení

Velmi oblíbený systém pro nosič kol. Nosič se instaluje na tažné zařízení (tzv. kouli) a patří mezi vůbec nejstabilnější systému pro převoz kol, když nepočítáme rozebrané kolo uvnitř vozu. Protože instalací na tažné zařízení dojde k zakrytí SPZ (RZ) je nutno si vyřídit dodatečnou značku pro instalaci na nosič a nebo sundat značku z auta. Nosič také disponuje světly podobně jako tažné zařízení (vozík). U tohoto typu nosiče kol je důležité zvolit typ, který umožňuje tzv. odklopení kol, aby se bylo možné dostat do kufru vozu. Nejlevnější nosiče vychází řádově na tisíce korun a jedná se jednoznačně o nejdražší řešení.

  • Výhoda: snadná instalace a manipulace, nízká hlučnost, kola za vozem nezasahují do vozovky nebo mimo auto
  • Nevýhoda: vyšší cena

nosic_2 nosic_3

 

Nosiče kol na zadní (páté) dveře

Nosič kol na zadní okno patří mezi oblínené systémy u řidičů, kteří nechtějí vozit kola na střeše a přitom nemají tažné zařízení, a nebo chtějí pouze ušetřit. Cenově vychází tyto nosiče pouze na několik tisíc korun, ale jejich použití si vybere svou daň a to zejména zablokování přistupu do kufru. Nosiče lze instalovat jak na dveře kombi (variant) tak i na sedan. Systém obsahuje popruhy a klipy, které je potřeba zamknout do kufru a patřičně stáhnout.

  • Výhoda: zajímavá cena
  • Nevýhoda: nemožnost vstupu do kufru, náročnější instalace a manipulace, vyšší hlučnost

 

nosic_4

 

 

Jaký nosič na kola koupit?

Na trhu existuje velké množství produktů, které můžou zaujmout svým zpracováním nebo cenou. Nejlepší systém je bezesporu nosič kol na tažné zařízení, nicméně vyžaduje instalaci tažného zařízení ve voze a má vyšší pořizovací náklady. Avšak pokud plánujeme vozit kola často, tedy nejenom 1-2x ročně na rodinnou dovolenou, tak se investice vyplatí.

Ze značek, které se na trhu vyskytují lze jednoznačně doporučit značku THULE, která patří mezi lídry trhu. Produkty Thule jsou běžně k dostání přímo ve značkových prodejnách / autosalonech daných automobilek, což jednoznačně podkresluje kvalitu tohoto výrobce.

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap