Jak zjistit PIN kód k RNS 510

Originální navigace RNS 510 pro vozy VW, Škoda a Seat je mezi řidiči velmi oblíbená, ovšem nejen mezi řidiči. RNS 510 patří mezi nejčastěji kradené příslušenství. Takže narazit na kradenou navigaci na internetu na různách inzertních serverech a nebo v bazarech není opravdu žádný problém. V případě, že již ale vlastníte navigaci RNS 510 a nemůžete se dohledat PIN kódu pro aktivaci, jak postupovat?

 

Kde a jak získat PIN kód pro RNS 510

  • V authorizovaném servise (VW, Škoda nebo Seat)
  • Využitím specializovaného software

 

Vyčtení PIN kódu v authorizovaném servise

Ačkoliv by se mohlo zdát, že by tato služba měla patřit mezi naprostou samozřejmost a vzhledem k nákladům na pořízení a montáž navigace u authorizovaného prodejce v řádech desítek tisíc, by mohla/měla bý zdarma, tak si připravte nervy.

Oficiálně je nutno přivést navigaci do servisu s velkým TP od Vašeho vozu. Navigace nemusí být namontovaná ve voze, ale může být v krabici. Neoficiálně stačí pouze VIN Vašeho vozu a výrobní číslo navigace.

Pracovník authorizovaného servisu provede ověření vstupních údajů v online systému a v případě, že nezjistí žádný problém, tak získá originální PIN kód k navigaci, který byl nastaven výrobcem jednotky. Pokud je ovšem výrobní číslo navigace na black_listu čili vedená jako odcizená, můžou Vám nastat značné nepříjemnosti. V takovém případě přijdete o navigaci a ještě budete muset vysvětlovat policii jak jste k navigaci přišli atd.

Absurdní je také cena za vyčtení PIN kódu, která se různí, v některých servisech od 200,- do 1000,- CZK.

 

Vyčtení PIN kódu pomocí speciálního software

Návštěva authorizovaného servisu nemusí být zrovna příliš efektivní, protože jak bylo zmíněno, tak dojde k vyčtení PIN kódu z databáze výrobce a ne skutečného PIN kódu v zařízení. A bohužel to je velký problém, protože vyčíst PIN kód, ale taktéž jej změnit je otázka několika kliknutí ve specializovaném software. Programy, kterými lze vyčíst PIN kód jsou uvedeny níže v textu.

 

RNS 510 Manager (MRM)

Jedná se o jednoúčelovou aplikaci, kterou je možno legálně zakoupit na internetových stránkách motordiag.cz. Cena zařízení je příslušenství a aplikace je okolo 10.000 CZK.

 

 

CarEQO RNS 510 Service Tool

Vzhlědově i funkčně vypadá velmi podobně jako výše uvedený MRM, uváděná cena 490€. Více na stránkách prodejce.

 

 

CarProg – RNS510 navigation decoding tool

CarProg je již spíše profesionální nástroj umožňující přístup k paměti jednotek. Modul pro RNS 510 přijde na 100€, plnohodnotný CarProg s funkcemi téměř na cokoliv potom vyjde na 2500€.

 

Cena za vyčtení PIN kódu přímo z navigace právě přes výše zmíněné aplikace popřípadě jiné vyjde okolo 500,- a vzhledem k výše popsanému je to asi nejlepší řešení problému se zapomenutým PINem.

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap