Zamlžování čelního skla Passat 3C (B6)

Především v zimních měsících můžeme narazit na problémy se zamlžováním čelního skla (popřípadě dalších skel/oken) způsobeného rozdílnými teplotami mezi vnitřkem vozu a zvenčí. V případě vozu VW Passat 3C (B6) lze tento problém vcelku snadno a rychle vyřešit.

 

Jak vyřešit mlžení čelního skla:

– spuštěním ventilace v módu ofuk čelního skla

clima_2

Při spuštění ofuku čelního skla dojde k otevření klapek pouze na čelní sklo a bočních klapek pro přívod vzduchu na boční přední kla přes výdechy ve dveřích. Automaticky je nastavena téměř maximální intenzita proudění vzduchu. V zimních měsících je vhodné nechat tento mód aktivní trochu déle, protože pokud je vůz vybaven nezávislým příhřevem vzdcuhu – PTC tak ikdyž bude motor studený, tak již během první minuty dojde k pronikání teplého vzduchu do kabiny.

 

Přídavný elektrický ohřev vzduchu PTC:
http://www.vwglobe.cz/clanky/pridavny-elektricky-ohrev-vzduchu-ptc/

 

 – spuštěním ventilace v módu AUTO

clima_3

V režimu AUTO má ventilaci taktéž funkci odmlžování.

 

 –spuštěním výhřevu čelního skla

clima_4

Tímto tlačítkem můžeme spustit okamžité odmlžení předního skla díky zabudovanému vyhřívání v čelním skle.

 

 -resetováním nastavení klapek

V případě, kdy žádná z výše uvedených rad nefunguje, je možné že dochází k špatné regulaci klapek, čímž následně dochází k nevhodnému směrování proudu vzduchu. Základní nastavení klapek ventilace provedeme při nastartovaném motoru zmáčknutím tlačítek ECON a přímého proudění do kabiny. Během nastavení se na displejích zobrazující standardně nastavenou teplotu, zobrazí stavové kódy, které zmizí po dokončení nastavení.

clima_5

 

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap