VW Passat 3C: Montáž řadící páky DSG z B7 do B6

Není to výhradou pouze vozů VW Passat, ale tento způsob omlazování, kdy jsou měněny díly z novějších nástupnických modelů, jsou pro passaty typické. Bylo tomu tak u platformy B5, kdy se modernější prvky výbavy z faceliftové verze B5.5 [2001-05] hojně dodělávaly do B5 [1996-2001], stejně tak je tomu u platformy B6, kdy se do verze B6 [2005-12] dodělávají prvky z B7 [2012-současnost] (pro upřesnění, platforma B7 staví na platformě B6, ale z marketingových či jiných důvodů ji sám výrobce označuje samostatných číslem, které ale v tomto případě neoznačuje novou platformu).

Pro B6 je typická téčková hlavice ve tvaru kladiva.

Kromě základní DSG, je verze R36

A takto vypadá original DSG hlavice B7

 

V první řadě si je třeba uvědomit, že řadící páka se prodává komplet i s rámečkem a cena tohoto setu činí několik tisíc Kč (4-8.000 dle typu). V tomto případě se jedná pouze o výměnu samotné řadící páky, protože instalace rámečku by si vyžádala změny v usazení a úpravě dalších dílů.

 

Požadované díly:

 

Celý popis instalace řadící páky je uveden na serveru VWVortex.com.

Instalace řadící páky probíhá do standardního rámečku verze B6. Kritická část je otočení hřídele s otvorem pro spínací tlačítko na hlavici. Standardní B6 hlavice má tlačítko z leva, kdežto B7 hlavice má toto tlačítko zepředu. Poškození plastové hřídelky může mít nedozírné finanční následky, protože se nedá koupit samostatně a bylo by třeba kupovat celý mechanusmus.

Sám autor k tomuto kroku popisuje následující:
The photo below shows me using a heating gun and a screw driver. This is how I started, BUT it was NOT done this way!! I found out that with the screw driver I was twisting ONLY the top part which is like an “arch”, which eventually would snap. So, afterwards, I used a plier in order to twist the plastic pin.

 

 

Obrazový průvodce:

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap