Tažné zařízení pro VW Passat

Pokud není Váš vůz vybaven tažným zařízením pro připojení vozíku nebo například držáku na kola, nemusíte si dělat přílišné starosti, protože jej můžete poměrně snadno a levně nechat dodatečně namontovat.

 

Jaké jsou typy tažného zařízení

  • pevné
  • odnímatelné (bajonet)

 

Pevné tažné zařízení – trvalá instalace

Levnější řešení instalace tažného zařízení, kdy je bajonet připevněn šrouby tzv. natvrdo kdy se nepočítá s jeho demontáží. Maximální zatížení tohoto řešení bývá obvykle do 1500 kg. Výhodou tohoto řešení je jednoznačně cena, kdy cena za mechanické díly se pohybuje od 2-3.000 CZK, cena kabeláže do 2.000 CZK (dle modelu a výbavy). Cena za instalaci se většinou pohybuje do 2.500 CZK. Nevýhodou je potom trčící bajonet a v nekterých případech je nutnost i řezat do nárazníku.

 

Odnímatelné tažné zařízení

Jedná se o populární řešení, kdy po odejmutí bajonetu je často možné i schovat přípojku a konektor s elektrikou za nárazník. Maximální zatížení tohoto řešení bývá obvykle 2200 kg. Cenově vycházi toto řešení trochu dráže, cena mechanických částí je obvykle okolo 5-6.000 CZK a cena kabeláže do 2.000 CZK (dle modelu a výbavy). Cena za instalaci se většinou pohybuje do 2.500 CZK.

 

Zapsání tažného zařízení do velkého TP

Důležitou věcí, na kterou by jsme neměli zapomenout je nechat zapsat nově nainstalované tažné zařízení do velkého TP. Cena tohoto úkonu na úřadě je 50 CZK a není třeba kvůli tomu navštěvovat STK, stačí pouze velký TP a dokumenty od výrobce tažného zařízení (typový list). Druhý důležitý dokument je potvrzení montáže, více o tom jak zapsat tažné zařízení (TZ) do velkého technického průkazu (TP) na webu www.mdcr.cz. adas

 

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap