Staging – komfortní protočení ručiček při startu

S novou elektronikou se ve vozech často objevují zajímavé funkce, které nejsou na první pohled nepostradatelné, ale přesto dokáží potěšit nebo odlišit vůz od tucty jiných. Jednou takovou milou běžně skrytou funkcí je tzv. staging nebo-li komfortní protočení analogových ručiček ukazatele rychlosti a otáček při startu (přesněji po zasunutí klíče do zapalování).

 

Jak vypadá takový staging je vidět na videu níže.

 

Běžně se s touto funkcí setkáme u tzv. premiových modelů, často označovaných jako GTi nebo RS, ale díky tomu, že koncern šetří kde se dá a dochází ke sdílení součástek a tak i technologií napříč všemi značkami a nakonec i modely, je možné že se staging dá aktivovat i ve Vašem voze.

Prvním předpokladem proto, aby jste si mohli aktivovat tuto líbivou funkci je mít ukazatele rychlosti (budíky) v tzv. bílém nebo barevném provedení. Pokud máte červené MFA (MFD) budíky, tak máte smůlu. Pozor, u některých modelů nemusí být funkce dostupná ani u bílých budíků – je proto vhodné si tuto funkci ověřit u prodejce před případnou investicí do nového dílu.

 

Jak aktivovat staging

Staging aktivujeme velmi snadno přes diagnostický nástroj VAG-COM (VCDS).

Připojíme se na jednotku ve voze [17-Instruments], po načtení zvolíme [Adaptation – 10]

V nově otevřeném okně najdeme v rolovacím Menu položku [Staging], na záložce [Stored value] bude nejspíš uložena hodnota [not active], ve spodním rolovacím menu [New value] tedy zvolíme možnost [active] a vše ukončíme potvrzením na Do-it.

V případě, že jsme v rolovacím Menu funkci Staging nenalezli, s největší pravděpodobností máme smůlu a naše budíky tuto funkci nemají.

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap