Nouzový klíč – planžeta VW Passat 3C (B6)

Každý klíč (DO) pro vůz VW Passat 3C (B6) obsahuje nouzový klíč tzv. planžetu, která zároveň slouží díky své karabince jako poutko pro případné připnutí dalších klíčů a nebo šňůrky atd. Planžeta je z plastu a ma oboustraný výbrus pro zámek. Tento vryp je dán zámkem a data jsou uchovávána u výrobce VW. V případě kdy dojde ke ztrátě nebo zničení planžety, je nejsnažší zajet do authorizovaného servisu a tam jsou schopni nový nouzový klíč objednat vč. správného výbrusu pro Váš vůz.
 


 
V authorizovaném servise je možné objednat náhradní nouzový klíč tzv. planžetu pro ruční odemčení vozu, nicméně zejména v případě, kdy nejste první majitel vozu je vhodné se domluvit v servise na kontrole zámku, protože výrobce má údaje o zámku z výroby, ale pokud došlo v průběhu let k výměně zámku z nějakého důvodu a nebyl použit nový zámek, ale již použitý díl, nebude výbrus na nové planžetě odpovídat protikusu v zámku a vůz neodemčete!
 

Cena planžety se u výrobce pohybuje od 800-1000 CZK (s DPH), cože je opravdu hodne za kus plastu. Na internetu lze najít stejný díl za cenu okolo 100 CZK. Je vhodné se podívat například na eBay, kde se cena nouzového klíče pohybuje vč. pošty od £5.

nouzovy-klic

Nově zakoupený klíč přes internet nebude mít vyřezány drážky pro zámek, je proto nutné navštívit zámečníka. Vypilování drážek vás přijde na přibližně 100 CZK, je ale dobré si ověřit, zda si stímto klíčem zámečník poradí, můžete narazit na místa, kde vám klíč vyřežou, ale bez záruky, protože nemají zkušenosti s plastem – na to je dobré dát si pozor!

Nouzový klíč je vhodné ihned odskoušet v zámku a to nejlépe tak, ža zkusíte vůz zamknout (otočením doprava). Důvod zamčení je prostý, pro zamčení není třeba vynakládat fyzické úsilí, doraz na mikrospínač v zámku je krátký a pohyb klíče v zámku velmi krátký. Pokud jde vůz zamknout, velmi pravděpodobně půjde i odemknout. Pro odemčení vozu je vhodné myslet na to, že vůz budete odemykat v případě, kdy nefunguje z nějakého důvodu DO – například v případě vybité autobaterie a nepočítá s indikací mikrospínače pro odemčení vozu, ale na fyzické přetlačení západky v zámku, což vyžaduje opravdu značné fyzické úsilí.

Pokud je vůz vybaven alarmem, tak po otevření dveří se spustí siréna. Podle typu instalovaného alarmu dojde ke spuštění zvukové signalizace buď po odemčení zámku a nebo až po otevření dveří.

 

 
 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap