Leaving/Coming home na voze VW Passat 3C

Ve voze VW Passat 3C najdeme spoustu inteligentních praktických pomocníků, mezi jeden ze zajímavých systémů ve voze rozhodně patří tzv. Leaving/Coming home. Jedná se o osvětlení okolí vozu při vystupování nebo naopak nastupování. Funkcionalita je ve skrze jednoduchá, pokud je funkce Leaving home aktivní, stačí při opuštění domu odemknout vůz pomocí dálkového klíče (DO) a auto rozsvítí hlavní světlomety (přední i zadní) a tím tak umožní bezpečnou cestu k vozu v případě kdy například je šero nebo tma a nesvítí osvětlení vozovky apod.
Funkce Comming home potom funguje na zcela obráceném principu. Po zaparkování vozu, při vypnutí zapalování a vyjmutí klíče zůstávají aktviní hlavní světlomety/nebo se aktivují při otevření dveří. Světla na voze jsou aktivní i po zamčení vozu po přednastavenou dobu.

 

Nastavení funkce Leaving/Coming home

  • provádí se na palubním PC vozu
  • doba svíceni se nastavuje po 10s (nejčastěji nastaveno na 30s)

 

Oficiální popis

Při opuštění vozu zhasnou tlumená světla, světla v bočních zpětných zrcátkách, koncová světla zadních světel, a osvětlení poznávací značky se zpožděním (coming home) nebo se s předstihem rozsvítí, jestliže řidič pomocí dálkového ovladače odemkne dveře (leaving home).

 

Poznámka:
Od rv 2009 je pro aktivaci Comming home nutné před vystoupením z vozu probliknout dálková světla, jedná se o tzv. manuální režim funkce CH. Pomocí diagnostického nástroje VCDS je možné přeprogramovat CH zpět na automatický režim, kdy se světla aktivují sama automaticky.

 

Ukázka funkce Leaving/Coming home

 
 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap