Jak zamknout vůz KESSY klíčem když běží motor

Bezklíčkový přístup k vozu a startování považuji za opravdovou lahůdku z pohledu komfortu jaký si lze jen představit. U Volkswagenu se tento systém nazývá KESSY (Keyless Entry Starting System). S KESSY není třeba myslet na ovládání klíčem (DO), ale je možné přijít k vozu a otevřít vůz pouhým “dotekem” na kliku, stejným způsobem se i zamyká. Přičemž opět velmi chytře funguje přístup do kufru vozu, kdy odemčení kufru je nezávislé na zbylých dveřích (ty zůstanou zamčené). Odemčení bočních dveří odemkne automaticky i kufr.

 

Článek: Klíč Kessy ve voze VW Passat 3C
http://www.vwglobe.cz/clanky/klic-kessy-ve-voze-vw-passat-3c/

 

Jak jsem již uvedl a jak mnozí KESSY znají, jedná se o velmi pohodlný způsob přístupu k vozu a startování, klíč s vysílací jednotkou je někde v kapse nebo v tašce a není třeba jej používat nebo někam zasouvat. Výrobce na nás uživatele myslel natolik, že z bezpečnostních důvodů znemožnil při nastartovaném motoru používat klíč KESSY.

 

Jak to funguje?

Když přijdu k zamčenému vozu a odemknu pouze kufr (bez klíče) a vložím tašku s klíčem do vozu. Po zavření víka se vůz automaticky zamkne. Není třeba se obávat, vnitřní antény poznají klíč ve voze a i bez klíče je umožněno odemknout vůz a pokračovat standardně v provozu.

Zcela jiná situace ovšem je, když běží motor a chtěli by jste například zamknout pomocí KESSY klíče. Použití klíče KESSY při běžícím motoru je zamezeno. Jedná se o bezpečnostní funkci pro případ kdyby došlo k uzamčení vozu a klíč by zůstal ve voze. Při běžícím motoru jsou deaktivovány vnější kliky, nebylo by tedy možné se do vozu dostat. Ve většině případů to člověk nepocítí, ale nejspíš každý již někdy narazil na situaci např. v zimě kdy by se hodilo vyskočit nastartovat vůz, zamknout jej a skočit si domů v klidu dopít kávu, nebo na veřejném parkovišti když si musíte skočit k automatu zaplatit lístek a nechce se vám zbytečně na několik okamžiků vypínat motor. V takových případech máme smůlu, KESSY klíč ani kliky zkrátka při běžícím motoru nefungují.

Existuje možnost aktivace KESSY klíče pro případ běžícího motoru pomocí diagnostikého nástroje VCDS.

Funkce se jmenuje Remote Control with “Terminal 15 ON” inactive

kessy

Aktivace této funkce umožní při běžícím motoru zamknout vůz pomocí KESSY klíče tlačítkem na klíči.
Je dobré nezapomenout nikdy klíč ve voze, jinak se do vozu bez druhého klíče nedostanete, protože kliky pro přístup zůstanou deaktivovány.
 
 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap