Jak nainstalovat denní svícení Dectane na VW Passat 3C?

V případě, že zvažujete nákup DRL – světel pro denní svícení a přemýšlíte nad tím, kde je nechat nainstalovat, tak možná zjistíte, že instalaci DRL (daylight) značky Dectane zvládnete sami.

Pro VW Passat 3C (B6) ročník 2006 – 2012 se staly oblíbené DRL instalované do mřížky předního nárazníku vedle mlhovek. Dispozice mřížek a vzdálenost od středu i od země k tomu přímo vybízí. Na trhu lze najít nepřeberné množství různých provedení světel pro denní svícení, ale mezi ty nejoblíbenější patří přestavbový kit Dectane (Modulite) s cenou okolo 5.000CZK.

Popis instalace DRL do vozu VW Passat 3C

 

Jak je z videa patré, pro instalaci není třeba napojovat novou kaběláž na stávající pomocí pajek a přechodek, stačí pouze zapojit mezikus pro hlavní světlomet, který zajistí, že v případě svícení potkávacími světly (xenony) se DRL vypne. Dále pak stačí napojit pojistku a kostru – velmi snadná instalace.

 

Světla pro denní svícení aktivujeme pomocí ovladače světel, který nastavíme do polohy AUTO.

 

Hlavní světlomety (xenony) by neměly svítit, stejně tak i obrysová světla i zadní světla by měla být vypnuta. Pokud tomu tak není, je potřeba zkontrolovat konfiguraci přes diagnostický nástroj VCDS / VAG-COM. Je potřeba deaktivovat všechny módy jako jsou Daytime Running Lights (Scandinavia / North America) a zkontrolovat správnou funkci světelného (dešťového) senzoru, po jehož zakrytí by se měly automaticky ihned zapnout klasické světla (xenony atd.) a DRL by se mělo vypnout.

Pokud nemáte auto vybaveno světelným (dešťovým) senzorem, je pro plně automatickou funkci nutné pořídit ještě dodatečný modul, který bude spínat světla. Nebo je nutno používat pro DRL polohu 0 a pro klasická světla symbol pro běžný provoz (zcela v pravo).

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap