EPB – elektronická parkovací brzda se občas sama aktivuje

S uvedením modelu 3C se i Passat dočkal elektronické parkovací brzdy a nutno podotknout, že se jedná o jednu z nejproblémovějších komponent ve voze. O problémech s EPB by vydalo na samostatný článek, časté jsou zareznuté pístky, poškozené (odejíté) elektrické motorky na zadních brzdách, poškozená (odejítá) řídící jednotka EPB, poškozená kabeláž nebo vadné tlačítko atd.

Již mnoho do té doby spokojených majitelů nechala elektronická parkovací brzda ve štychu, kdy došlo k zabrždění vozu a zaseknutí pístků a odpojení elektrických motorků řídící jednotkou, což mělo za následek vpodstatě konečnou (vozidlo jen tak neodbrzdíte).
 

Mezi zajímavé fakty patří, že se jednotka EPB sama čas od času aktivuje. Uvádí se přibližně každých 1000km od posledního použití ruční brzdy a to z důvodu nastavení vůle brzdového obložení.

K aktivaci EPB dochází i v případě, že dojde k poklesu tlaku v ABS při stání na klasické nožní brzdě a nebo na Auto-Hold. Taktéž dojde k aktivaci EPB pokud je funkce Auto-Hold aktivní po dobu delší jak 3 minuty.


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap