Denní svícení v blinkru pro VW Passat 3C

Na internetu se pomalu objevují zajímavé LED DRL pro VW Passat 3C, kdy umístění je přímo v blinkru v nárazníku namísto doposud nejčastějšího umístění v mřížce vedle mlhovky. Bohužel dnes stále ještě nelze pořídit tyto světla s certifikací R87.

 

Poziční světla v blinkru v nárazníku

Pěkné blinkry lze pořídit přímo od Dectane (obrázek níže), nebo potom na Aliexpress.com. Uvádím blinkry, protože bílé světlo, které svítí, když není aktivní oranžové světlo pro změnu směru jízdy, tak se jedná pouze o poziční světla, která nemají certifikaci a schválení dle směrnice EHK/OSN č. 48 dle E11 – 00 0003 pro svícení jako denní světla (DRL).

 

drl-led led-drl2

 

Úprava blinkru, přidání světel pro DRL

Protože na trhu chybí tato úprava, lze často nalézt weby, kde se uživatelé chlubí svou vlastní invencí, kdy vlastnoručně upravili originální světla dle svých požadavků. Ovšem ani tyto úpravy nejsou povolené jako alternativa pro denní svícení.

 

Problémy s podomácku upravenými DRL

Zapojení

Mezi hlavní problémy patří vůbec samotné zapojení. Jak docílit toho, aby se při rozsvícení normálních světel došlo ke zhasnutí DRL. Mezi to nejjednoduší co lze aplikovat je tzv. automatický spínač světel.

Chyby v řídící jednotce

Zapojení LED sebou většinou nese ještě další otázku a to je instalace předřadného odporu, aby se LED tvářilo svou spotřebou jako schválená žárovka, jinak řídící jednotka bude vyhodnocovat nové osvětlení jako prasknutou žárovku a bude generovat chybové kódy.

Přehřívání

Špatně zapojené LED může způsobyt přehřívání a poškození světel a v nejhorším případě i automobilu.

Voděodolnost

Zpracování musí být dostatečně dobře utěsněné, jinak dojde k proniknutí vody a to může způsobyt poškození světla.

Kontroly PČR (a STK)

Při silniční kontrole PČR budete mít v případě dotazu na DRL asi problém s dokazováním legálnosti Vašeho řešení, protože světla nebudou opatřena potřebnými znaky (R87).

 

Jak vypadá DRL v blinkrech

Na níže uvedených vediích je vidět, jak může vypadat DRL v blinkrech.

 

 

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap