Denní svícení pro Passat 3C (B6)

U novějších vozů přibližně od roku 2010/12 je běžné, že již jsou vybaveny funkcí pro denní svícení, tedy tzv. daylight lights. V takovém případě je světlo pro denní svícení umístěno přímo v hlavních světlometech nebo je součástí mlhovek (mlhovky v takovém případě obsahují dvě žárovky). U starších vozů nebo modelů se to běžně řeší dodatečnou instalací LED pásku, který je zapojen přes spínané relé a umístěn nejšastěji v předním nárazníku.

 


 

Něco o legislativě v ČR: Denní svícení v ČR, jak na to?

 

Na passat 3C (B6) neexistuje originální denní svícení. Existuje funkce, kterou je možno přeprogramovat mlhovky pro denní svícení, nícméně to není legislativně pořádku, protože mlhovky budou mít pořád pouze jednu žárvku. Možností je výměna mlhových světel s více žárovkami. Častější je ovšem instalace dodatečného modulu pro denní svícení, níže jsou uvedeny nčastější příklady realizace.

Instalace LED pásků

LED pásky jsou nejlevnější a nejčastější volbou. Je možné zvolit libovolné světelné zabarvení a samozřejmě cenová nákladnost na jednotlivé moduly je velmi variabilní. Základní LED pásky stojí již pár set korun.

Kromě obyčejných DRL LED světel existují i tzv. dual LED, které kromě klasíckého DRL kombinují i signál z blinkru (daylight + turn signal). S trochou fantazie a úsílí je tedy možné nahradit stávající samostatné blinkry v nárazníku právě za tuto alternativu.

Jak to může vypadat je uvedeno na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=Wh7Zz61Zs9I
http://www.youtube.com/watch?v=DTcs7Zd1oZs

Přestavbové kity s mřížkou

Mezi velmi oblíbené přestavbové kity patří kompletní řešení s mřížkou do nárazníku, v některých případech jako Modulite nebo DECTANE i včetně redukce ke světlům, které dělají instalaci denního svícení opravdu tzv. plug&play.

 

DRL v místo mlhovek

Protože ne všechny vozy jsou vybaveny předními mlhovkami, ale mají možnost instalace (například předpřipravené zaslepené otvory), je možné dokoupit dení svícení ve tvaru mlhového světla různých tvarů a rozměrů.

 

Pokud je ovšem vozidlo vybaveno světly do mlhy, instalací výše uvedených světel by jsme o mohlová světla přišla a v případě Passatu 3C (B6) i o tzv. přisvicování do zatáček (kurven licht). Je proto vhodné zauvažovat o mlhovkách s separátními obvody jak pro mlhová světla, tak pro dení svícení.

Dení svícení součástí hlavních světlometů

Mezi jedny z posledních možností jak na DRL u Passatu 3C (B6) je pořízení nových hlavních světlometů již vybavených LED DRL páskem pro dení svícení. Jedny z nejpopulárnějších alternativních světel jsou Angel Eyes look. Provedení je různé. světla mohou obsahovat klasické LED pásky  a nebo například svetelné kruhy ala BMW, vybírat je z čeho.

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap