Deaktivace kontroly zapnutých pásů ve voze VW Passat 3C

Dnešní vozy VW Passat 3C nevyjímaje mají již z výroby aktivovanou funkci pro kontrolu zapnutých bezpečnostních pásů v případě, kdy je zatíženo sedadlo. To může v určitých případech způsobyt nepříjemnosti s neustálým pípáním, upozorňující na nezapnutý bezpečnostní pás. Používání bezpečnostních pasů výrazně snižuje riziko vážného zdravotního poškození v případě nehody nejen následkem střetu, ale i při aktivaci airbagu, který díky své rychlosti při vystřelení může způsobyt taktéž vážné zdravotní obtíže a v extrémních případech i zlomit vaz.

 

Pokud jste si ale jisti, že víte co děláte a používání pásů je pro Vás nepříjemnost (silniční zákon umožňuje vyjímku v používání bezpečnostních pásů v případě, kdy je toto podloženo zdravotními obtížemi), tak níže je uveden návod jak vypnout kontrolu zapnutí pásů a tím i nepříjemnou zvukovou signalizaci (pípání).

 

Jak deativovat kontrolu zapnutých bezpečnostních pásů

  1. Připojíme diagnostický nástroj (VAG-COM / VCDS)
  2. Zvolíme jednotku [17-Instruments]
  3. Po načtení jednotky zvolíme [Codding – 07]
  4. Dále buď změníme vypsané kódování ručně a nebo pomocí aplikace LCode: klikneme na [Coding – Long Coding]
  5. Aktivujeme nebo deaktivujeme funkci Seatbelt Warning (viz obrázek níže)
  6. Vrátíme se do jednotky a potvrdíme nové kódování kliknutím na [Do-it]

 

V případě, že z nějakého důvodu nemůžeme použít aplikaci LCode (dlouhé kódování) pro pohodlné nastavení, lze provést překódování i ručně.

 

Dle obrázku uvedeného níže změníme kódování, tak že ze čtvrté pozice odečteme 2. Pokud uvedené kódování 0006403 na obrázku je pro zapnutou kontrolu, tak kód pro deaktivaci bude 0004403.
Funkce deaktivuje kontrolu zapnutých bezpečnostních pásů na všech sedadlech.

 

 

Poznámka:
Změna popisovaná v tomto článku nemá žádný vliv na funkci airbagů, pouze dojde k deaktivaci “otravného” zvuku v případě nepřipoutání.


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap