CAN konverter pro VW Passat 3C (červené budíky)

Pro VW Passat 3C existují tři druhy budíků rsp. palubních PC. Základní verze instalovaná od roku 2006 je s červeným podsvětlením, od roku 2008 se začaly objevovat bílé budíky a od roku 2012 je možné instalovat barevné budíky. Přičemž způsob komunikace po CAN sběrnici se různí, instalované jednotky ve voze stejné generace komunikují s červenými budíky, ale bílé/barevné budíky jsou vyšší generace a ne všechny jednotky jsou kompatibilní.

Častým problémem je například výměna/instalace originální hands-free (HF) sady, kdy některé moderní jednotky umožňující například propojení s moderními telefony se systémem Android a nebo s iPhony vyžadují právě podporu protokolů, které jsou obsaženy v nových jednotkách, které ovšem nekomunikují se staršími červenými budíky.

 

Ikdyž existují seznamy kompatibilních jednotek, tak pořád zůstávájí otázky jak docílit svého cíle:

  1. vyměnit budíky za bílé/barevné, aby fungovaly s novou HF jednotkou
  2. najít kompatibilní HF jednotku, která bude fungovat s červenými budíky (a případně i RNS510 atd.)
  3. použít základní HF jednotku (UHV-Standard) se základními funkcemi
  4. použít CAN konverter a libovolnou HF jednotku

 

Nejlepší volba je najít odpovídající jednotku, která by podporovala stávající periferie (červené budíky) ve voze, nicméně takové HF jednotky jsou většinou velmi ceněné, protože jich v oběhu není příliš a jejich cena se tak i na eBay šroubuje leckdy do závratných výšin.
Další možností jak tento problém vyřešit je použití CAN konverteru.

CAN konverter je malá jednotka, která se zapojí na BUS sběrnici mezi gateway a ostatní spotřebiče (jednotky). Jedná se o jedno účelovou jednotku, která má předem definovanou funkcionalitu – mezi takové jednotky patří například Polar BT/Battery (PB01).

Jednotka Polar BT/Battery (PB01) umožňuje přesně takovou funkcionalitu, tedy možnost propojení libovolné “moderní” HF jednotky, která se následně zobrazí na červených budíkách a umožní tak spojení i s nejnovějšími telefony.

 
Pokud Vás CAN konverter zaujal, tak další zajímavá jednotka od společnosti Polar je Polar FIS+ Basic (PF02), která umožňuje přímí vstup do sytému vozu (na úrovni VCDS/BUS sběrnice) a zobrazení zajímavých informací na palubním PC (budících).
 

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap