Aktivace dovírání oken při dešti

Ve voze Passat 3C (B6) je již opravdu velké množství elektroniky vzhledem k předchozím modelům, které umožňují aktivovat/zpřístupnit různé komfortní funkce a ne v ojedinělých případech mohou být tyto funkce v základu (továrním nastavení) deaktivovány. Mezi tyto případy patří právě i komfortní dovírání oken při dešti.

Pokud máte v automobilu od výroby instalovaný dešťový/světelný senzor, je pravděpodobné že budete moci snadno a rychle aktivovat i tuhle komfortní funkci pomocí diagnostického nástroje (např. VCDS).

 

Požadavky:

  • instalovaný dešťový/světelný senzor (čidlo)
  • jednotky ve dveřích s podporou dané funkce (popř. s aktualizovaným firmware)
  • podporu funkce v jednotce centrální elektroniky (jednotka 09) popř. komfortní jednotky (46)

 

Pokud nemáte instalovaný dešťový/světelný senzor (čidlo), můžete jej doinstalovat dle návodu na myturbodiesel.com

 

Aktivace komfortní funkce ve VCDS

S velkou pravděpodobností pokud máte již instalován deštový/světelný senzor z výroby, bude stačit aktivovat funkci v dané jednotce.

Jednotka centrální elektroniky – 09

V této jednotce zvolíme patřičný modul, buď přímo samu jednutko nebo modul pro dešťový/světelný senzor a v něm aktivujeme funkci Rain Closing – tímto si zpřístupníme funkci v Menu na palubním PC. Pozor, některé vozy mohou mít tuto volbu v jednotce 46 (!). Možná teď nekoho napadne, že funkci nepotřebuje mít na displeji, nicméně je nutné dodat, že zmíněnou funkci není možní aktivovat přes VCDS, ale pouze zpřístupnit, samotná aktivace musí být provedena právě přes palubní počítač (!),

Nyní se vrátíme zpět do jednotky 09 a z výběru zvolíme modul RegenLichtSens a v něm aktivujeme volby Rain Light Function active a Rain Closing active, je možno nastavit i vyšší citlivost.

 

Kontrola správného nastavení komfortní funkce

Nyní si zkontrolujeme na palubním PC (MaxiDotu), že máme zpřístupněnou funkci Rain closing v menu Convenience (Komfort). Pokud zde zmíněnou volbu nemáme, tak jsme něco udělali špatně, nebo jsme něco zapomněli nastavit. Pokud máme funkci, tak ji aktivujeme.

Ověření provedeme tak, že zamkneme auto s otevřenými okny a vyčkáme 30-120s, poté na dešťový/světelný senzor vylijeme trochu vody např. z PET láhve, během několika následujících okamžiků by se měla všechny okna automaticky dovřít a po dovření zablikají blinkry.

VIDEO s předtsavením skryté komfrotní funkce automatického dovírání oken na YOUTUBE:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=M2rC0wr0zno

 

Poznámky:

  • při testu funkce je velmi důležité vyčkat zmíněnou dobu, než dojde k aktivaci dané funkce při přechodu systému vozu do tzv. standby modu. Pokud budete vodu lít ihned po zamčení, tak se okna nedovřou
  • komfortní funkce automatického dovírání oken zůstává aktivní maximálně po dobu 24h, poté se okna automaticky dovřou (je možné, že se dovřou při setmění) a to z důvodu šetření baterie ve voze
  • některé starší jednotky mají problém, že při aktivní funkci dochází k vybíjení baterie ve voze, pokud při delším stání (cca 3 dny) budete mít problém se startováním, vyhledejte servis popř. deaktivujte funkci v palubním PC nebo přes VCDS
  • v případě, že máte vše aktivováno a přesto se okna nedovírají, zkontrolujte si jednotky 42/52/62/72 zda mají správný index (písmeno na konci), zda jsou správně nakódovány a popř. vyhledejte servis a požádejte je o aktualizaci firmware ve zmíněných jednotkách (aktualizaci je možné provést pouze přes diagnostiku VAS připojenou na VW online systém)

 

Odkazy: www.myturbodiesel.com, www.myturbodiesel.com, www.vwvortex.com

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap