Klíč Kessy ve voze VW Passat 3C

S modelovou řadou VW Passat 3C (B6) v roce 2006 jsme se mohli poprvé setkat s bezklíčkovým přístupem a startováním. Přítomnost systému Kessy ve vozidle poznáme na všech čtyřech klikách, kde bude na patce kliky malý výstupek, jak je tomu dnes často běžné i u jiných značek. Důležitá informace pokud se někomu bezklíčkový přístup líbí, je vhodné si na něj vzpomenout před pořízením vozu. Dodatečná instalace Kessy patří k těm dodělávkám, kterým je vhodné se vyhnout a to především z důvodu finanční náročnosti dokoupení všech potřebných jednotek, antén, kabeláže nevyjámaje výměnu současného systému pro přístup a startování. S tím samozřejmě souvisí i případná nekompatibilita.

Na první pohled tedy nejde rozeznat klíč pro Kessy a standardní klíč s DO. V případě Kessy se často a se vší pohodlností používá tzv. blank klíč, což je vlastně jenom kus plastu ve tvaru klíče, který je neustále zastrčen ve spínačce. Nejspíš jsme se již tehdy mohli dočkat obyčejného tlačítka Start/Stop bez nutnosti mechanické manipulace, ale vše má nejspíš svůj čas (tlačítko příšlo u B7).

 

Systém Kessy vyžaduje velké množství antén ve voze – celkem 8 (variant):

  • 4 kliky s integrovanou anténou (pro přístup do vozu)
  • 1 anténa v zadním nárazníku (pro přístup do kufru)
  • 1 anténa v zadních dveřích (pro přístup do kufru)
  • 2 antény v interiéru (pro start)

 

Všechny signály se sbíhají v řídící jednotce (jednotka Komfortu), která je vyhodnocuje.

Systém pro přístup do vozu má dva samostatné okruhy, které lze snadno rozdělit na přístup do vozu a přístup do kufru.
Toto oceníte především, když se odporoučí některá z dveřních klik, protože v tom případě jak už to bývá zvykem, nebude fungovat žadná klika a přístup do vozu tak bude nutné realizovat manuálně přes zámek nebo tlačítkem na klíči (DO).  Nicméně v takovém případě bude stále fungovat přístup do kufru.

Kessy radiové klíče se objednávají u authorizovaného prodejce na základě VIN čísla daného vozu. Ačkoliv klíče vypadají shodně, jednoduchá elektronika uvnitř se může velmi lišit a v případě pořízení nekompatibilního čipu nebude možné klíč přizpůsobit. Adaptace či přizpůsobení klíče je nutné provádět v authorizovaním servise, procedůra vyžaduje přístup do online systému VW. Orientační cena Kessy klíče je přibližně 2500CZK, cena nouzového klíče (planžety) je přibližně 800CZK a přizbůsobení klíče vyjde přibližně na 500CZK a půl hodinu strávenou v servise.

 


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap