Jak nainstalovat autokameru napevno?

Autokamery jsou stále populárnější a v mnoha případech mohou napomoci k prokázání viny v případě dopravních nehod nebo přestupků. Existuje několik tipů autokamer tzv. černých skříněk dle způsobu instalace a provedení. Jak ale správně autokameru do vozu nainstalovat? Bude stačit pouze autokameru a bude v balení vše potřebné?

Drtivá většina autokamer nabízí uchycení na čelní sklo pomocí jednoduché přísavky. Toto umístění nevyžaduje velké nároky na instalaci, kameru přichytíte přísavkou na požadované místo na čelním skle – většinou ve středu, připojíte napájecí kabel, který přes palubní desku napojíte do autozapalovače. Pokud ovšem plánujete používat autokameru deno-denně tak vám plandací kabel nejspíš začne vadit. Takto umístěná autokamera navíc může lákat nenechavce.

 

 

Jak nainstalovat autokameru trvale do vozu

Pokyny pro trvalou instalaci

  • jako první je třeba si uvědomit, že pro trvalou instalaci jsou vhodné autokamery s tzv. kapacitorem a ne klasickými bateriemi, zejména kvůli tepelné stabilitě kapacitoru od -20°C do 65°C
  • je třeba se rozhodnout kam umístit autokameru, nejčastěji asi za zpětné zrcátko
  • většina autokamer má pouze napájecí kabel do autozapalovače, v takovém případě budete potřebovat tzv. power-box kit, který umožní napojení přímo na elektrokabeláž (v pojistkové skříni)
  • po instalaci autokamery na čelním skle, demontujeme kryt (tapecírung) A sloupku a napojíme napájecí kabeláž od pojistkové skříně k autokameře (Pozn.: pro demontáž tapecírungu je třeba často vyloupnout logo Airbagu, pod kterým je ukryt upevňovací šroub)
  • nyní je třeba najít vhodný zdroj napětí v pojistkové skříni po nastartování vozu, toto jednoduše zjistíme pomocí zkoušečky
  • power-box kit nejde jednoduše napojit na stávající pojistky, protože ty mají většinou vysoké proudové zatížení a pro ochranu autokamery je třeba instalovat slabší pojistku, pořídíme si tedy rozdvojku na pojistky, do jednoho socketu osadíme původní pojistku a do druhého socketu pro napájení autokamery novou slabší pojistku (vhodná pojistka do 5A)
  • protože autokamery se čas od času umí zaseknout a je třeba je restartovat, což uděláte mechanickým odpojením nebo opětovným nastartováním, je vhodné si do vozu nainstalovat i jednoduchý vypínač za zapnutí/vypnutí autokamery

Mezi oblíbené, jednoduché a cenově dostupné autokamery patří například autokamera B40 PRO

 
Vhodné umístění autokamery na čelním skle
umisteni autokamery

 
Power-box kit pro napojení na pojistkovou skříň pro napájení autokamery
power-box kit pro napájení z pojistkové skříně

 
Rozdvojka pro pojistky pro napájení autokamery
rozdvojka na pojistky pro autokameru

 
Kolébkový vypínač pro jednoduché restartování autokamery
kolébkový vypínač

Sdílet článek

Podobné články

Jeden komentář to “Jak nainstalovat autokameru napevno?”

  1. Michal says:

    skvely navod, diky za nej!

Copyright © 2013 – 2018 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap