Jak nainstalovat autokameru napevno?

Autokamery jsou stále populárnější a v mnoha případech mohou napomoci k prokázání viny v případě dopravních nehod nebo přestupků. Existuje několik tipů autokamer tzv. černých skříněk dle způsobu instalace a provedení. Jak ale správně autokameru do vozu nainstalovat? Bude stačit pouze autokameru a bude v balení vše potřebné?

Drtivá většina autokamer nabízí uchycení na čelní sklo pomocí jednoduché přísavky. Toto umístění nevyžaduje velké nároky na instalaci, kameru přichytíte přísavkou na požadované místo na čelním skle – většinou ve středu, připojíte napájecí kabel, který přes palubní desku napojíte do autozapalovače. Pokud ovšem plánujete používat autokameru deno-denně tak vám plandací kabel nejspíš začne vadit. Takto umístěná autokamera navíc může lákat nenechavce.

 

 

Jak nainstalovat autokameru trvale do vozu

Pokyny pro trvalou instalaci

  • jako první je třeba si uvědomit, že pro trvalou instalaci jsou vhodné autokamery s tzv. kapacitorem a ne klasickými bateriemi, zejména kvůli tepelné stabilitě kapacitoru od -20°C do 65°C
  • je třeba se rozhodnout kam umístit autokameru, nejčastěji asi za zpětné zrcátko
  • většina autokamer má pouze napájecí kabel do autozapalovače, v takovém případě budete potřebovat tzv. power-box kit, který umožní napojení přímo na elektrokabeláž (v pojistkové skříni)
  • po instalaci autokamery na čelním skle, demontujeme kryt (tapecírung) A sloupku a napojíme napájecí kabeláž od pojistkové skříně k autokameře (Pozn.: pro demontáž tapecírungu je třeba často vyloupnout logo Airbagu, pod kterým je ukryt upevňovací šroub)
  • nyní je třeba najít vhodný zdroj napětí v pojistkové skříni po nastartování vozu, toto jednoduše zjistíme pomocí zkoušečky
  • power-box kit nejde jednoduše napojit na stávající pojistky, protože ty mají většinou vysoké proudové zatížení a pro ochranu autokamery je třeba instalovat slabší pojistku, pořídíme si tedy rozdvojku na pojistky, do jednoho socketu osadíme původní pojistku a do druhého socketu pro napájení autokamery novou slabší pojistku (vhodná pojistka do 5A)
  • protože autokamery se čas od času umí zaseknout a je třeba je restartovat, což uděláte mechanickým odpojením nebo opětovným nastartováním, je vhodné si do vozu nainstalovat i jednoduchý vypínač za zapnutí/vypnutí autokamery

Mezi oblíbené, jednoduché a cenově dostupné autokamery patří například autokamera B40 PRO

 
Vhodné umístění autokamery na čelním skle
umisteni autokamery

 
Power-box kit pro napojení na pojistkovou skříň pro napájení autokamery
power-box kit pro napájení z pojistkové skříně

 
Rozdvojka pro pojistky pro napájení autokamery
rozdvojka na pojistky pro autokameru

 
Kolébkový vypínač pro jednoduché restartování autokamery
kolébkový vypínač


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap