Autonavigace z Číny s Androidem

Navigační systémy v moderních automobilech nabízí kromě klasických funkcí jako je radio a navigace čím dál tím více taktéž multimediální možnosti jako je přehrávání videa, obrázků dále pak zobrazovací prvky jako je tomu v případě parkovacího assistenta nebo zapojení couvací kamery. Bohužel to jsou především koncernové navigační moduly, které jsou velkým lákadlem pro zloděje a tak je jejich instalace do vozu vždy na pováženou.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější koncernové navigace bezevšeho patří zcela jistě RNS 510 a RNS 310.

 

Jejich obrovským neduhem, ač neprávem je jejich jednoduché konstrukční řešení jakým jsou umístěny do vozu. Navigační modul je uložen do středové konzole a pojištěn vždy pouze čtyřmi šrouby. Takže demontáž zkušenému technikovi zabere nanejvýše pár sekund. Stejně jsou na tom všechny koncernové navigace umísťované do středové konzole jako jsou například moduly Columbus (Škoda). Vyjímku tvoří pouze integrované displeje u vyšších modelů značky Audi, kde je panel instalován do palubní desky a jeho demontáž je tak značně ztížená.

Krádežím nahrává i fakt, že pořizovací cena nového navigačního modulu jde do desítek tisíc korun, nečasto atakující hranici stotisíc. Navigace, které se objevují v inzerátech za desetinu pořizovací ceny tak uzavírají kruh poptávky a nabídky.

Nejenom kvůli vysoké pořizovací ceně nebo častým krádežím se mnoho řidičů snaží originální navigační moduly nahradit alternativami. Mezi nejtěžšími kompromisy bývá vetšínou pozbytí komfortních funkcí jako je například ovládání tlačítky na volantu apod. Často jsou vyhledávány alternativní navigace i kvůli rozšířeným možnostem (wifi, internet, hry atd.). Originální příslušenství je velmi často technicky zastaralé už při svém uvedení na trh.

 

Zde se tak vytváří prostor pro levné čínské alternativy, které nevýjmečně ty originální jednotky převálcují ve všech směrech. Mezi posledními novinkami na poli alternativních navigací patří velké 2DIN autonavigace postavené na populárním systému Android. Kromě známého operačního systému z mobilních telefonů nás mile překvapí často i integrovaný CAN převodník umožňující snadno nastavit komfortní funkce například z tlačítek na volantu nebo zobrazování sběrných infomací na budících.
 

 

Co často nabízí alternativní navigace:
– podpora analogové TV
– AM/FM radio vč. RDS
– přehrává z CD, USB, SD a AUX
– připojení iPod
– podpora A2DP Bluetooth
– handsfree skrze Bluetooth
– podpora ovládání na volantu
– zadní couvací kamera
– podpora WiFi a 3G (formou USB modemu)
– GPS funkce
– Android 2.3.5 (všechny standardní funkce systému)

 


 

Mezi zajímavé multimediální moduly zajisté patří tzv. PAD jednotka, která kombinuje dvě zařízení v jedno: 2DIN radio a 7″ tablet, přičemž dotykový panel je snadno odnímatelný a tak nabízí možnost rychlé demontáže při opuštění vozidla a tím i může odradit případné nenechavce, protože 2DIN jednotka bez panelu nahrazuje funkčně pouze radio. Všechny pokročilé funkce včetně GPS jsou realizovány skrze dotykový panel se systémem Android.

 

Zajímavé tipy:
VW Android Car DVD Pad with 7″ Detachable MID + GPS + Can-Bus + RDS
7″ TFT Resistive Android 2.0 Car DVD Player
GPS Android 4.0 for Skoda Octavia II/A5,Superb B6
Car DVD for VW GOLF 5 with android 4.0

 

Při výběru navigace dbejte pozorně na technické parametry. V nabízeném sortimentu jsou velké cenové rozdíly, často jsou tyto výkyvy způsobeny podporou různých formátů (např. CAN sběrnice pro VW/Škoda), dále potom přítomností operačního systému, kdy jednotky s WindowsCE jsou výrazně levnější s cenou od cca $250 a jednotky s Androidem se pohybují cenově spíše od $450. Dalším cenovým hybatelem může být typ dotykového displeje, kdy většina levnějších modulů má pouze rezistivní typ displeje a ne moderní kapacitní – jak jej známe u dnešních mobilních telefonů a tebletů.

Kvůli příznivé ceně bude vhodné zvážit objednání zboží přímo z Číny (čtěte pozorně podmínky obchodníka). Některé vybrané multimediální jednotky lze taktéž již nakoupit v některých českých e-shopech, ale jejich cena je výrazně vyšší. O tom jak nakupovat v čínských eshopech čtěte zde.
 

 


Odkazy na eshop:
http://www.dx.com
http://www.aliexpress.com


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Podobné články

Copyright © 2013 – 2020 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap