AluClear, čištění kol bez kartáče

Podzim je doba, kdy je potřeba autu věnovat zvýšenou pozornost. Je vhodné provést sezónní (podzimní) prohlídku podvozku a všech provozních kapalin. Mimo jiné je to čas, kdy dochází k výměně letního obutí za to zimní. V případě výměny celé sady kol je vhodné provést kontrolu nově obouvané ale i té nahrazované sady, zda ráfky nevykazují známky poškození od silničních výmolů nebo neopatrného parkování u patníků. Je vhodné ihned i zkontrolovat výšku vzorku (dezénu) a celkový stav pneumatik.

 

Čistá kola jsou základ
Čístá kola nejsou jenom známky toho, že se majitel o své auto stará, ale také můžou mít vliv na jízdní vlastnosti. Po sezóně jsou vnitřní části kol zanesené od prachu: hlíny, špíny nebo prachu z brzdových destiček. Kola je dobré nasazovat vždy v čistém stavu. Případné nánosy po obvodu kol můžou ovlivnit stabilitu “balance“. Pokud kola byla vyvažována čistá může provoz špinavých kol se značným nánosem nečistot způsobyt špatnou odezvu při řízení.
Když už tak je vhodné kola mýt alespoň 1x ročně a to vždy po demontáži, přípravy vozu na novou sezónu.

 

Jaký prostředek na čištění
Existují specialozované obchody zabývající se auto-kosmetikou, nabízíjecí široké spektrum prostředků na mytí laku vozu, ale i kol – těch ocelových i z lehkých slitin (hliníkové / alu). Většina nabízených prostředků bude k nalezení i v běžných hyper/supermarketech. Většina výrobců čističů na kola nabízí s nadsázkou řečeno šampón, který bez hrubé síly vpodstatě žádnou nečistotu z kol nesmyje. Problémem znečištění na kolech není samotná nečistota jako je hlína a další prach pocházející z vozovky, ale prach pocházející z brzdových destiček. Prach z brzdových destiček je k rozeznání na první pohled, protože vytváří na povrchu kol načervenalou vrstvu, která je jenom velmi těžce omyvatelná. Běžné šampóny si se spáleným brzdovým prachem moc neporadí.
Šampóny jsou také většinou složeny ze sloučenin s neutrálním pH, což je předurčuje k nutnosti kombinace s nějakým kartáčem, houbou nebo smetákem. Většinou je člověk po vyčištění kol zmožený, unavený a otrávený, přičemž výsledek příliš neodpovídá vynaložené námaze.

 

Čím čistí servisy
Ve většině servisních středisek Vám nikdo kola mýt šampónem nebude, jsou si moc dobře vědomi ceny práce každého technika a tak používají speciální roztoky, které jsou silnými odmašťovači a poradí si s každou nečistotou. Není běžné, aby se takové přípravky prodávaly v širokém spektru marketů. Takové přípravky rozhodně nejsou pouhou mýdlovou vodou a vyžadují striktní obezřetnost a opatrnost při aplikaci, protože se jedná ve své podstatě o žíraviny.

 

AluClear, čistí rychle snadno a bez námahy
Jedním takovám čističem je i AluClear. Přípravek, který je míchán z několika kyselin si poradí dle referencí s každou špínou a to během pouhých několika minut bez nutnosti používat jakékoliv příslušenství jako jsou houby nebo kartáče.

 

Aplikace přípravku
Přípravek přišel v 1l provedení a na láhvi bylo zepřední strany nalepeno logo a název, ze zadní strany potom složení, pokyny k aplikaci a také R a S věty (to se často nevidí).
Je důležité mít na paměti, že přípravek není žádná vodička a potřísnění kůže může způsobyt ekzémy a v případě vniknutí přípravku do očí může způsobyt vážné a trvalé poškození, jako každá žíravina! V případě použití je důležité se vždy držet pokynů.

 

Čištění 17″ alu VW Monte Carlo
Foto PŘED:

Foto PO:

 

Čištění 14″ alu Opel
Foto PŘED:

Fota PO:

Závěrečné hodnocení
Spotřeba produktu AluClear byla po umytí obou sad méně než 0.5l. Přípravkem jsem v žádném případě nešetřil. Kola byla myta pouze jedním cyklem a bez použití jakéhokoliv náčiní (houby, kartáče atd.). V případě použití nějaké houby by byl výsledek zřejmě ještě o něco málo lepší, ale vzhledem k tomu, že stačilo prostředek aplikovat pouze dávkovačem a nechat působyt, tak jsem velmi spokojený. Po umytí kol vodou a oschnutí je vzhled naprosto úžasný. Když jsi vzpomenu na tu dobu při kartáčování s běžným šampónem tak ve mě trne.
Jediná věc, která snad kazí celkový výborný dojem, je účinnost a zpracování přiloženého dávkovače. Dávkovač je opravdu velmi jednoduchý a aplikace produktu pomocí něj je docela úmorná. Naštěstí obyčejný slušný dávkovač stojí pár korun a je k dostání ve většině obchodů.

Více referencí k přípravku na stránkách vwclub.cz.
Přípravek je možno objednat z www.aluclear.cz.


Sve dotazy adresujte zde.


Sdílet článek

Poslední články

Copyright © 2013 – 2019 VWGlobe.cz Všechna práva vyhrazena. Powered by GetFreeWeb.cz.
Exporty: RSS | Sitemap